Atmosfer, hava ve iklimdeki değişim gün geçtikçe daha görünür olmaktadır. Özellikle Covid 19 pandemisi sürecinde iklim değişikliği çok konuşuldu. İklim krizi Dünyamız için çok büyük bir problem ama birlik olarak çözüm mümkün…

JCI-Kadıköy ve İklim Değişikliği Politika ve Araştırma Derneği olarak biz birlikte etkili çözümler üretebileceğimizi düşünüyoruz.

 İklim krizi kapsamında ulusal ve uluslararası camiada geçerliği olan titiz ve rasyonel çalışmaların yanı sıra iklim bilinci geliştirmeye yönelik eğitim/danışmanlık hizmetleri sağlama hedeflerine sahip derneğimiz, ABD’den başlayıp tüm dünyada yayılma göstermiş ve Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği’nin Kadıköy şubesi ile güçlerini birleştirmiştir. JCI Derneği’nin Türkiye’de 24 adet şubesi vardır. JCI; üyelerine, toplumun bilinçli olmasını sağlayacak ve pozitif etkiler yaratacak her türlü faaliyeti destekleyen, dünya barışına katkı sağlayan destekleyici faaliyetleri amaçlayan uluslar arası önemli işbirlikleri olan bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Bu doğrultuda hedef ve amaçlarımızın kesiştiği JCI-Kadıköy şubesi ile birlikte yol arkadaşlığımızı ilan etmiş bulunuyoruz. 

İklim değişikliği olgusuna ve bu süreç bağlamında gelişen çevresel sorunlara karşı mücadelemizde JCI-Kadıköy ile güç birliğimizden mutluluk duyuyoruz!

İklim Değişikliği Politika ve Araştırma Derneği © 2021